ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3091592
*
nr 309 1592
Spegel
rekt,förg.
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 13 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 12:42:55
1
150 kr
11/4 14:35:44
2
250 kr
12/4 10:20:15
3
300 kr
12/4 12:53:19
3
ledande budet*
13/4 10:41:56
1
350 kr
13/4 14:47:27
3
Vinnande bud
13/4 14:48:16
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 309 1592
Spegel
rekt,förg.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 13 april 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 12:42:55 | 1 | 150 kr |
11/4 14:35:44 | 2 | 250 kr |
12/4 10:20:15 | 3 | 300 kr |
12/4 12:53:19 | 3 | ledande budet* |
13/4 10:41:56 | 1 | 350 kr |
13/4 14:47:27 | 3 | Vinnande bud |
13/4 14:48:16 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27